});
Anasayfa / Cinsellik / Kadın prezervatifi nedir?

Kadın prezervatifi nedir?

Kadın prezervatifi nedir?

Kadın prezervatifleri düzenli prezervatiflere bir alternatiftir. Hamilelikten ve cinsel yolla bulaşan hastalıklardan hemen hemen aynı koruma sağlarlar. Onlar hakkında farklı olan nedir? Penise devam etmek yerine, kadın prezervatifleri vajinanın içine gebeliğin önlenmesi için veya vajinaya veya anüse STD’lerden korunmak için girerler. Bazen iç prezervatif olarak adlandırılırlar veya marka adı FC2 Female Condom® ile anılırlar.

Kadın prezervatifi nasıl çalışır?

Kadın kondomları – iç kondomlar veya FC2 Female Condom® markası da denir – vajinanın içine koyduğunuz küçük nitril (yumuşak plastik) poşetlerdir. Vajinanızın içini örterler, spermin yumurtaya ulaşmasını engelleyen bir bariyer oluştururlar. Eğer sperm yumurtaya ulaşamazsa, hamile kalamazsın. Kadın kondomu cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları önlemeye de yardımcı olur.

Kadın prezervatifleri cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı korur mu?

Evet! Kadın prezervatifleri sadece doğum kontrolü değildir, ayrıca cinsel yolla bulaşan enfeksiyon riskini de azaltırlar .

Kadın prezervatifleri, anüsünüzün, vajinanın ve vulvalarınızın bazı bölümlerini içine alarak cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemeye yardımcı olur . Bu, cinsel yolla bulaşan spermleri (cum), pre-cum veya CYBH’yi yayabilecek deri ile temas etme olasılığınızı azaltır.

Kadın prezervatifleri rahatlık ve kontrol sunar.

Kadın prezervatifleri çevrimiçi, mağazalarda ve aile planlama merkezlerinde bulmak daha kolay hale geliyor. Ve bunları satın almak için reçete ya da kimliğe ihtiyacınız yok. Hamilelikten ve cinsel yolla bulaşan hastalıklardan büyük korunma için küçük, gizli ve taşınabilir bir yoldur.

Dışarıdaki tüm diğer prezervatifler bir penis üzerinde giyildiği için, birçok kadın kondom hayranı, kontrol edebilecekleri bir kondom varlığına bayılıyor. Kadın prezervatifleri cinsel sağlığınızdan sorumlu tutulmanızı sağlar. Partneriniz prezervatif giymek istemiyorsa bile kendinizi koruyabilirsiniz.

Kadın Prezervatifi
Kadın Prezervatifi

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir