});
Anasayfa / Genel / Farkında Ol Farkın dalık yarat

Farkında Ol Farkın dalık yarat

Farkında ol farkın dalık yarat

Farkında ol farkın dalık yarat Sloganının amacı siz değerli arkadaşlarımızı biraz da olsa bilgilendirmek aslında gerçek de olanları göz önüne getirmektir.

Farkında ol farkın dalık yarat dan kastımız engelli arkadaşlarımızın yaşadıkları olaylara maruz kaldıkları hakaretlere  ve onların seslerine duyarlı olalım..

Onları Toplumdan dışlamak yerine onları topluma kazandırmak ve onları iyi bir şekilde hayatın zorluklarına göğüs gerdirerek onların sorunlarını az da olsa yarıya indirmektir.

Daha yeni haberlerde izlediğimiz yaşlı ve görmeyen bir abimizi yardım etme bahanesi ile dolandıran vijdan yoksunu insanlar kolayca onu dolandırmakla beraber yanında fazla bir şeyi olmayan mendil satarak para kazanan engelli vatandaşımızı zor duruma düşürmektedir.

Bu hayatta insanların ne olacağı hiç bir zaman belli olmadığı ve her gün yeni bir güne başlarken başımıza ne geleceği belli değildir.

Çünkü insanlar her an bir engelli adayıdır. Engelli olan insanların yaşadığı sorunlar onların hayatlarını zorlaştırarak onlara iyilikten çok  zarar vermektedir.

Sohbetvip.Net Ailesi olarak Tüm Engelli arkadaşlarımızın sorunlarını dinlemek onlar içinde daha kolay bir ortamda sohbet etme imkanı sağlamaktır.

Engelli arkadaşlarımızın engelleri ile hiç bir zaman dalga geçmeyelim onların sorunlarına ve yaşamlarına zorluk çıkartmak yerine onların hayatlarını kolaylaştıracak fikirler ve önlemler alarak onlara yardımcı olmamız gerekmektedir.

İnsanların Günlük yaşamlarında yaşadıkları sorunlar engelliler için kolay olarak kolayca atlatılamayabilir.Eğer onların sorunlarını çözmek de  yardımcı olamazsak onları hayattan soğuta bilir onları daha kötü bir durumun içine sokabiliriz.

Araçlarınızı Engelli ve yaya girişlerine park etmemek otobüslere binen engelli arkadaşlarımızı görünce yine bedavacılar geliyor diyerek yada otobüsün içinde onları rencide ederek hiç bir şey kazanamayız ve onların da sizler gibi bir kalbi ve onuru olduğunu unutmayalım onları maadur etmeyelim.

Türkiye de Engelli arkadaşlarımızın Kazandığı bir çok başarıları da göz önünde bulundurmak gerekiyor Örnek verecek olursak Türkiye Ampüte Takımının kazandığı kupa gibi sadece bir örnejtşr

Unutmayalım  Her insan Bir Engelli Adayıdır…

Sohbetvip Ailesi olarak Sizleri de bu olaylara Duyarsız kalmamanızı istiyoruz…

 

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir