});
Anasayfa / Sağlık / Sıcaklarla Baş etmenin En Kolay Yolu

Sıcaklarla Baş etmenin En Kolay Yolu

Sıcaklarla baş etmenin en kolay yolu…

Sıcaklarla baş etmenin en kolay yolu günlük yaşamımız da dışarı çıkarken dikkat etmemiz gereken bazı önlemleri almamız gerekmektedir.

Hem Sıcaklar hem nem oranı insanlara zarar verebilir ve onları rahatsız edebilir bu yüzden günün belli saatlerinde dışarı çıkmakta sıcaklarla baş etmenin kolay yollarından bir tanesidir.

Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin hem su vücudunuzdaki bazı toksinleri de terleme yolu ile atabilirsiniz. Bir de Adana gibi bir memlekette yaşıyorsanız O zaman kendinizi sulama kanallarında yada havuz da bulabilirsiniz 🙂 Çünkü adana yılın Temmuz ve Ağustos aylarında Nem ile birleştiği zaman Termometrelerin 45 Derece Sıcaklık 90 derece nem ile baya bunaltıcı olabiliyor… Ayrıca Güneşe Ateş edilme özelliğine de sahip olan adana ilimiz Sıcak şirin bir şehir olma ve bir çok güzelliği öne çıkaran bir yerdir.

Akşam saatlerinde dışarı çıkmayı tercih edin gün en serin saati 16:00 ile 00:00 dır ama Bu seferde sizi nem bunaltabilir.

Bol bol Soğuk Su ile Duş almayı unutmayın akşamları ve günün diğer saatlerinde yağlı yiyeceklerden de mutlaka uzak durunuz hafif bir yemek yada kavun,karpuz ile yapılan bir kahvaltı türü de tercih edebilirsiniz.

3 lt su mutlaka günlük olarak tüketmeyi unutmayın Mevsime uygun kıyafetleri mutlaka iyi bir şekilde seçmelisiniz.Gazlı İçecekler den mutlaka uzak durunuz.Güneş Kremi Sürmeyi İhmal etmeyin..

Ve En Önemlisi yaz aylarında spor yada yürüyüş yaparken mutlaka dikkatli olun

Sohbetvip.Net Ailesi Olarak Sizlerin Kaliteli bir ortamda Güzel bir sohbet etmenizi ve yeni insanlarla tanışmanızı amaçlamaktayız.

Herkese İyi Sohbetler Dileriz…

Hakkında admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir